Sekcia mladých reumatikov (SMR) už od roku 2006 usporadúva rekondično-integračné pobyty (R-IP) pre deti a dospelých vždy v peknom kúpeľnom prostredí na Slovensku. Touto tradíciou sme sa inšpirovali ešte pod krídlami našej materskej organizácie Ligy proti reumatizmu (LPR) na Slovensku v roku 1996, keď sme sa stretli na prvom takomto pobyte v Liptovskom Jáne. Od roku 1998 fungujeme ako samostatná svojpomocná organizácia SMR, ktorá úspešne zorganizovala svoju prvú rekondíciu v Nimnici v roku 2006. V roku 2007 to boli Trenčianske Teplice, v roku 2008 krásny pobyt v Dudinciach, neskôr v Liptovskom Jáne, či Piešťanoch. Nie sú to len rekreačné pobyty, ale aj prednášky s lekármi či psychologičkou.. Môžeme si tak vymienať svoje skúsenosti s ostatnými pacientmi, tak deti, ako aj rodičia. Vždy je to o zábave, radosti a oddychu. Ak aj Vás postihol rovnaký osud, pridajte sa k nám a kontaktujte nás! Možno práve tu nájdete to, čo hľadáte,
A teraz sa už poďte pozrieť na naše spoločné šantenia na jednotlivých pobytoch. Vyberte si z ponuky na začiatku tohto príspevku.
Rekondičné pobyty:
Krst knižky "Kamienky z mozaiky"


V rámci pripomenutia si Svetového dňa reumatizmu (12.október), sa aj na Slovensku každoročne konajú rôzne sprievodné podujatia. Beh pre zdravie, trojdňový motivačný kurz na tému "Mysli pozitívne" pre členov miestnych pobočiek, Výročná členská schôdza aj pri príležitosti 10. a 5. výročia založenia SMR a KK spojená s predstavením novej webstránky www.mojareuma.sk a uvedením nového loga SMR a KK, Benefičný koncert ako aj prezentácia v médiách boli mnohé z nich. Dejiskom týchto podujatí sú už tradične Piešťany. Veľmi príjemným ozvláštnením týchto osláv bol 11.októbra tohto roku krst už druhej knižky zrodenej z iniciatívy predsedkyne SMR a KK (prvou publikáciou bola v roku 2006 knižka "Boľavý kĺbik") Janky Černákovej a kol. "Kamienky z mozaiky", pod záštitou firmy Wyeth Slovakia. Milá brožúrka je kytičkou živých príbehov našich kamarátov zo SMR a KK, ktorí prejavili nielen pisateľský, ale aj výtvarný talent. Pozvanie za krstnú mamu prijala naša dlhoročná patrónka, zástupkyňa LPR na Slovensku, pani doktorka MUDr. Mária Orlovská CSc.

Naše akcie: Krst, Beh, Benefícia